Ieškoti pagal abėcėlę
Atlikėjai:
 
Pradžia » Atlikėjai » Sel

Sel

"Sel" - Lietuvos šokių muzikos grupė, kurios susikūrimo data galima laikyti 1992 m. lapkričio 10 d., kai jos įkūrėjas Egidijus Dragūnas paskambino Andriui Mamontovui ir paprašė padėti sukurti repo grupę.

Su "Sel", kurią sudarė Egidijus Dragūnas ir jo draugai Laimis ir Siera, pradėjo dirbti Andriaus Mamontovo brolis Justas - tuo metu jis prodiusavo hip hopo grupę "Pompa".
"Kiemas" buvo pirmoji daina, kurios demo versiją perklausė prodiuseris. Jis iš naujo perrašė šios dainos žodžius ir suprogramavo ritmą šiam kūriniui.

Prie "Sel" grupės idėjos prisijungė ir tuometinis "Pompa" vadybininkas Svonas. Kartu su Justu Mamontovu jie nusprendė pradėti reikia nuo dainos vaizdo klipo, nes jis tuo metu iškėlė daugelį garsenybių.
Pirmąjį "Sel" vaizdo klipo filmavimą įgyvendinti padėjo "Auris Video".

Neilgai trukus "Sel" debiutavo koncerte Vilniaus Sporto Rūmuose, kuriame pirmą kartą viešai atliko savo odę krepšiniui "Kašio Fanatas". Įdomu tai, ši daina buvo įrašyta "gyvai": gitara grojo Justas Mamontovas, bosine gitara - vadybininkas Svonas, klavišiniais - PJ's Coke iš "Pompos", o Egidijus Dragūnas repavo viską iš karto - kūrinyje programuotas tik ritmas. Netrukus "Sel" nusifilmavo ir "Kašio Fanatas" vaizdo klipe.

1993 metų vasaros pradžioje koncertinė organizacija "Combo" kylančią grupę "Sel" pakvietė į koncertinį turą per Lietuvą "Pop ekspresas", kuriame dalyvavo tokios tuometinės įžymybės, kaip: Savaitgalis, Ligitas Kernagis ir Džordana su grupe. Kaip tik tuo metu "Sel" paliko narys Laimis (Sieras iš "Sel" išėjo dar anksčiau). Todėl Egidijus į šį turą pasiėmė savo bičiulį Mantovą.

Likus kelioms dienoms iki turo pradžios , "Sel" su Andriaus Mamontovo pagalba įrašė naujas dainas: "Tu Neišeik", "Kaip Ir Tu", "Kitoj Gatvės Pusėj", "Sušildyk" ir "Čiulpk Tu".

1993 m. grupė "Sel" pasirašė sutartį su muzikos įmone "Bomba", kuri padengė visas debiutinio albumo "Kaip ir tu" įrašymo išlaidas. Pirmasis albumo kūrinys buvo repo daina "Tu Neišeik".

Prie "Sel" prisijungė trys talentingi šokėjai, su kuriais Egidijus Dragūnas susipažino "Bičiulių" diskotekoje.

1994 metų žiemą grupė "Sel" išvažiavo į antrą didelį turą po Lietuvą su tokiomis grupėmis kaip "Bix", "Airija" ir "Foje". Grupės populiarumas augo, o tai paskatino krizę, išryškėjusią įrašinėjant antrąjį "Sel" albumą "Paskutinį kartą" - Egidijus Dragūnas rimtai galvojo baigti savo karjerą ir išvažiuoti į JAV. Kaip bebūtų, net trys dainos ("Lietus", "Paskutinį Kartą" bei "Tu Neturėsi Manęs") vedė iš proto "Sel" gerbėjas, o tokie kūriniai kaip "Arti Prie Mirties", "Uoga" ir "Titanas" pavertė grupę koncertiniu monstru. Grupė dar labiau išpopuliarėjo, visose dainų topuose pirmąsias vietas dalijosi tik su "Foje". Pasak Andriaus Mamontovo, jam antras albumas pasirodė gana smagus, nes kai kurių dainų žodžiai buvo tikrai geri - tai Justo Mamontovo nuopelnas.

Maždaug tuo metu, kai "Sel" daina "Tu Neturėsi Manęs" konkurse "Jaunimo Estrada '95" užėmė pirmą vietą, su grupe atsisakė dirbti tiek jos vadybininkas, tiek prodiuseriai. Dainą "Kontrolinis šūvis" grupė įrašė jau su Gediminu Zujumi.

Tuomet "Sel" lyderis užsidarė įrašų studijoje ir kartu su Gediminu Zujumi pradėjo kurti muziką trečiajam grupės albumui "Kontrolinis šūvis". Įrašo originalą išleido muzikos įmonė "Bomba". Albumas "Kontrolinis šūvis" tapo kultiniu - tokios dainos, kaip "Kontrolinis šūvis", "Vėjas", "Gali Kristi", "Mes Negalim" užkariavo lietuviškos muzikos topus. Albumas "Kontrolinis Šūvis" tapo vienu iš labiausiai perkamų muzikos albumų.

Vėliau "Sel" vadybininku tapo Martynas Tyla, kuris ir išpopuliarino albumą "Kontrolinis šūvis".

1995 metais į koncertinio turo baigiamąjį koncertą (kuris kartu buvo ir "Sel" grupės 3 metų gimtadienis) Vilniuje, Sporto Rūmuose, atvyko 4000 žmonių. Be "Sel" čia grojo „XXL“, "Pompa", "RSA" ir kitos šokių muzikos žvaigždės.

Palangoje, "Rivjeroje" vykusiuose lietuviškos muzikos apdovanojimuose "Metai '95", grupė "Sel" laimėjo geriausios šokių muzikos titulą. Deja, po kelių savaičių vykusiuose "Bravo '95" apdovanojimuose nors ir grupė pretendavo į kelias nominacijas, namo iškeliavo tuščiomis.

Kaip bebūtų, ketvirtasis grupės albumas "Neįvertinta karta", pasirodęs 1996 metais, ir toliau populiarino "Sel".

Šiuo metu "Sel" yra viena populiariausių grupių Lietuvoje, išleidusi 10 albumų, 6 singlus, 2 geriausių dainų rinkinius ir vieną dokumentinį DVD filmą.

Nuolatinis grupės "Sel" narys yra tik jos įkūrėjas ir lyderis Egidijus Dragūnas. Be šokių muzikos, "Sel" taip pat užsiima ir DJ veikla, turi nuosavą įrašų studiją.

Grupės "Sel" nariai:
Egidijus Dragūnas – vokalas, dainų žodžiai, muzika.

"Sel" grupės albumai:
1993 metai - "Kaip ir tu"
1994 metai - "Paskutinį kartą"
1995 metai - "Kontrolinis šūvis"
1996 metai - "Neįvertinta karta"
1998 metai - "Guma"
1999 metai - "Kubas"
2002 metai - "23"
2004 metai - "Viskas ką turiu"
2006 metai - "Muzika"
2010 metai - "Aš kaip žąsis"

"Sel" grupės singlai:
1997 metai - "Lengvai"
1997 metai - "Sapnai"
1998 metai - "Svetimi"
1999 metai - "Tavo"
2001 metai - "Duok man"
2007 metai - "Sweet Ateitis"

"Sel" grupės geriausių dainų rinkiniai"
2001 metai - "Geriausios dainos"
2003 metai - "Geriausieji remix'ai"

Grupės "Sel" DVD:
2005 metai - "Kelias į dangų"

Radai klaidų? Pataisyk! Žinai daugiau? Papildyk!

Išsakyk savo nuomonę!

Susisiekime!| Reklama| Naudojimosi taisyklės|
Sprendimas: UAB Interprekyba
© Dainos.lt 2010.